logo

Tuesday 11th of December 2018

  • Image
  • Image
  • Image
Home Projekt EFU 2010 Aktualności - archiwum
Projekt EFU 2010
Lekcje języka angielskiego

Lekcje języka angielskiego prowadzone przez panią Izabelę Sobieszuk

 

 

 
Występ w Szkole Podstawowej nr 31

W 26 stycznia nasza grupa artystyczna Dacharan Zezagasz wystąpiła podczas zabawy karnawałowej w Szkole Podstawowej nr 31 w Lublinie.

 

 
Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 09.02.2012 odbyła się wycieczka integracyjna dzieci z ośrodka dla uchodźców w Lublinie i Szkoły Podstawowej nr 31 do Centrum Nauki Kopernik. Dzieci, pod opieką pani Urszuli Jędrzejczyk i pani Magdaleny Szmyd- Skórczewskiej oraz Kamety Zawliewej i Tomasza Kozdraja, uczestniczyły w seansie w Planetarium "Galileusz- potęga teleskopu" oraz zwiedzały to niezwykłe Centrum.

 

 

 
Wycieczka na mecz

 Wycieczka na mecz na stadionie Legii

 

 
Przedszkole

Przedszkole dla dzieci w Łukowie. Gdy nasze Mamy uczą się, my bawimy się w przedszkolu :)

 

 

 
Zabawa Mikołajkowa w Łukowie
5 tego grudnia, do ośrodka dla uchodźców w Łukowie zawitał Dinozaur. Miał mnóstwo pomysłów na świetną zabawę. Zaprosił do udziału gromadę dzieci z ośrodka i spoza niego. Oj działo się, działo… Zabawa była przednia, ale dzieci czekały na kogoś innego… Z nosami przyklejonymi do szyb, patrzyły w dal. Wszak Dinozaur obiecał, że jeszcze ktoś przyjedzie… 

Po dwóch godzinach zabawy dzieci stanęły na schodach i zawołały bardzo głośno, zniecierpliwione oczekiwaniem: Mikołaj, Mikołaj!! 

I pojawił się! Miał czerwone ubranie, długą, siwą brodę i wielki worek pełen słodyczy. Każde dziecko otrzymało paczuszkę. Wszyscy byli grzeczni- o tym w gorących słowach zapewniali Mikołaja. A jak nie byli, to obiecali, że będą. Mikołaj za to obiecał, że za rok znowu pojawi się w ośrodku. 

Wszyscy bohaterowie imprezy Mikołajkowej przybyli do Łukowa na zaproszenie Stowarzyszenia „Dla Ziemi” i Urzędu do Spraw Cudzoziemców, bo bardzo podoba im się projekt „OBCY? Zbliżenia”.
 
Informacja o zabawie choinkowej pojawiła się na stronie internetowej Urzędu do Spraw Cudzoziemców:
 
 
 
 
Koniec roku 2011

2011 rok zakończyliśmy lekcją w Muzeum Lubelskim na  zamku w Lublinie. Zwiedzaliśmy Muzeum Etnograficzne, oglądaliśmy zbiory broni, ceramiki, przedmiotów użytkowych, przepiękne szopki i  ozdoby choinkowe, wysłuchaliśmy opowieści o polskich świętach, ale największe wrażenie na nas wszystkich zrobił obraz Jana Matejki "Unia Lubelska"

 

 
Kurs fryzjerski

Kurs fryzjerski dla kobiet w Zakładzie Szkolenia Zawodowego w Łukowie

 

 

 
Występ na Mikołajkach Folkowych

 

Jedenastego grudnia, podczas znanego, lubelskiego festiwalu, pod nazwą „Mikołajki Folkowe”, wystąpiła grupa taneczno- muzyczno- teatralna „Dacharan Zezagasz”

Grupa wystąpiła w przedstawieniu  „W Chmurach... - małe przedstawienie o dużych sprawach", grupa artystyczna składa się z dzieci czeczeńskich z ośrodka dla uchodźców w Lublinie, pracującujących pod okiem instruktorów ze Stowarzyszenia „Dla Ziemi" od 2010.

 Grupa muzyczna, pod opieką Tomasza Kozdraja zagrała na instrumentach perkusyjnych. Wystąpili także tancerze pracujący pod okiem Kamety Zawliewej.

Autorką przedstawienia była Elżbieta Rojek, a dekoracji Natalia Jarosz. 

 

 

 

 

 

 

 

 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 6

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, postgresql odbc. Valid XHTML and CSS.