logo

Monday 21st of January 2019

  • Image
  • Image
  • Image
Home Aktualności
Aktualności


Nana - tradycyjny utwór czeczeński

 „Nana”- tradycyjny utwór czeczeński

Wykonawcy:

Zhandar Zakaev- śpiew, bałałajka,

Tomasz Kozdraj- gitara, bębny,

Masza Natanson- kemencze, śpiew,

Jadzia Natanson- skrzypce, śpiew

oraz dzieci i młodzież z Ośrodka dla Cudzoziemców w Lublinie.

 

Nagranie: Gunslinger Studio

Realizacja: Czarek Socha - Majdan Kozłowiecki 
Wideo- Kosma Kozdraj  

Montaż: Natalia Jarosz  

Utwór powstał w ramach projektu "Obcy? Zbliżenia" prowadzonego przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” www.dlaziemi.org
Projekt „OBCY? Zbliżenia", uzyskał dofinansowanie ze środków udostępnionych w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców oraz budżetu państwa, umowa nr 27/8/EFU/2012 (II) oraz ze środków Urzędu Miasta Lublin.

Utwór został nagrany na licencji Creative Commons- uznanie autorstwa 3.0 Polska

 

 

 
Moja ukochana dziewczyna

„Moja ukochana dziewczyna”- tradycyjny utwór czeczeński

 

Wykonawcy:

Kemran Shakhidoov- śpiew i gitara,

Zhandar Zakaev- śpiew, bałałajka,

Tomasz Kozdraj- gitara, bębny

oraz dzieci i młodzież z Ośrodka dla Cudzoziemców w Lublinie

 

Nagranie: studio REDLINE w Lublinie

Realizacja i dobra kawa: Czarek Socha - Majdan Kozłowiecki 
Wideo i montaż: Kosma Kozdraj  

Utwór powstał w ramach projektu "Obcy? Zbliżenia" prowadzonego przez Stowarzyszenie „Dla Ziemi” www.dlaziemi.org
Projekt „OBCY? Zbliżenia", uzyskał dofinansowanie ze środków udostępnionych w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców oraz budżetu państwa, umowa nr 27/8/EFU/2012 (II) oraz ze środków Urzędu Miasta Lublin.

Utwór został nagrany na licencji Creative Commons- uznanie autorstwa 3.0 Polska

 

 
Wakacje

Wakacje rozpoczęliśmy nauką i zabawą.
Były warsztaty edukacyjne prowadzone przez panie: Urszulę Jędrzejczyk, Magdalenę Szmyd- Skórczewską i Natalię Jarosz, wyprawa do Podziemi na Starówce i spotkanie z Diabłem mieszkającym w tych podziemiach oraz wycieczka do kina 3D, a także zabawy i dużo radości.

 

 
Dzień Otwarty w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie - 17.06.2014

W ramach Dnia Otwartego w środku dla Cudzoziemców w Łukowie Urząd do Spraw Cudzoziemców, Stowarzyszenie "Dla Ziemi" oraz Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizowały zabawy i warsztaty dla dzieci, pod okiem Natalii Jarosz i Jolanty Goździk, mecz piłkarski Polska- Czeczenia, pod okiem pana Ryszarda Grochowskiego, występ pieśniarza czeczeńskiego Zhandara Zakaeva z grupą dziewczynek z Lublina, pokaz tańców czeczeńskich oraz występ grupy dziecięcej "Kaczuszki" z Ośrodka w Łukowie, przygotowany przez Zarinę Titaevą, wystawę zdjęć z 5-letniej działalności Stowarzyszenia "Dla Ziemi" na terenie Łukowa, a także wspaniały poczęstunek przygotowany przez kobiety- uchodźczynie z Kaukazu i z Krymu.

linki:
 
 
 
 
Dzień Uchodźcy w Lublinie - 15.06.2014

15tego czerwca dzięki zaproszeniu Centrum Wolontariatu, nasza grupa wokalna prowadzona przez Zhandara Zakaeva i muzyczna prowadzona przez Tomasza Kozdraja wystąpiły w Parku Saskim w Lublinie. Mieliśmy też stoisko stowarzyszenia, na którym prezentowaliśmy swoje działania.

 

 

 
Reportaż o projekcie
31.05.2014 reportaż w Radio Lublin- "Kalejdoskop Regionalny" Czesławy Borowik
o naszym projekcie "OBCY?Zbliżenia", o uchodźcach, o pracy Asystentek Kulturowych

http://moje.radio.lublin.pl/31-05-2014-kalejdoskop-regionalny-reportaz-czeslawy-borowik-oswoic-innosc.html
 
Konferencja w Lublinie

W dniu 27 maja 2014 r. w Lublinie odbyła się konferencja oraz szkolenie na temat roli edukacji międzykulturowej oraz przeciwdziałania mowie nienawiści wobec uchodźców. Konferencja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Dla Ziemi w partnerstwie z organizacją Norwegian People's Aid. Konferencja była częścią projektu "Głosem Kobiet" oraz "OBCY? Zbliżenia", finansowanych w ramach Programu Obywatele dla Demokracji ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz w ramach dotacji Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców oraz budżetu państwa. 

Sprawozdanie z Konferencji do pobrania TU. 

 

 
Festiwal Latawcowy w Łukowie
Relacja z Festiwalu Latawcowego:

24 maja, podczas Dni Łukowa, na boisku OSiR nad Krzną odbył się otwarty konkurs na „Najpiękniejszy Latawiec” zorganizowany przez Stowarzyszenie Dla Ziemi i Szkołę Podstawową nr 5 w Łukowie w ramach projektu „Nasz latawcowy zawrót głowy” współfinansowanego przez Fundację Orange oraz projektu "Obcy? Zbliżenia"

W konkursie wzięli udział mieszkańcy Łukowa, w tym dzieci z Czeczenii. Latawce oceniło jury, wybierając najładniejsze i najlepiej szybujące. Główną nagrodę - tablet - wygrała Weronika Mojzych z Gimnazjum nr 1 w Łukowie. Przyznano jeszcze 6 wyróżnień, które otrzymali: Andrzej Mojzych, Bartłomiej Czerski, Krystian Kolankowski, Patryk i Paweł Czajka, Magdalena Wołowik i Małgorzata Pyrko oraz wyróżnienie specjalne Weronika i Monika Majczyna.

Nagrody i wyróżnienia otrzymały również wszystkie dzieci z SP 5, które wzięły udział w konkursie wewnętrznym. Wykonały one latawce, przedstawiające postacie z bajek i sportu, barwy narodowe polskie i czeczeńskie, herb miasta i inne) podczas integracyjnych warsztatów latawcowych prowadzonych w szkole.

Podsumowaniem konkursu był „Festiwal Latawcowy”, gdzie w powietrze oprócz wielu barwnych latawców, wzbiły się (poza konkursem) samoloty z napędem elektrycznym i spalinowym. Furorę zrobił model śmigłowca z silnikiem spalinowym. Na zakończenie chłopcy z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie rozegrali mecz piłki nożnej.

Imprezie patronował Burmistrz Miasta Łukowa, a reprezentowali go wiceburmistrz Marcin Mateńko i radny Rady Miasta Marek Żurawski.

Patronat medialny sprawowały: TV Master, Radio Lublin, Tygodnik Siedlecki, Podlasie24

 
 
 
Wycieczka w Bieszczady 18- 19 maja 2014

To szczęście, kiedy w ramach pracy można zwiedzać takie miejsca jak Bieszczady! Nam się udało spędzić weekend nad Soliną, wraz z naszą rozśpiewaną i rozegraną grupą artystyczną z Lublina. Było ognisko w kurnej chacie, spacery, rejs statkiem, a przy okazji praca nad najnowszym teledyskiem o miłości

 

 

 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 5

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, postgresql odbc. Valid XHTML and CSS.