logo

Tuesday 11th of December 2018

  • Image
  • Image
  • Image
Home
PDF Drukuj Email

Prowadzący projekt:

Koordynator- Ewa Kozdraj Stowarzyszenie ?Dla Ziemi?
Asystent Koordynatora - Alicja Kawka Stowarzyszenie ?Homo Faber?

Naszymi opiekunami w ośrodkach dla uchodźców są panie:

pani Katarzyna Cegiełka w Łukowie
pani Aldona Witczak w Niemcach- Leonowie


 

Do działań pomocowych zaliczamy edukację zdrowotną w formie zabawy z dziećmi, z którymi przygotujemy komiks o podstawowych zasadach higieny oraz będziemy się starali zebrać dla ośrodków szczepionki przeciwko żółtaczce zakaźnej, pozyskane jako darowizny od firm farmaceutycznych. Zorganizujemy 12- miesięczny kursu języka angielskiego dla czeczeńskich dzieci i dorosłych.

Drugim rodzajem działań jest próba wytworzenia pozytywnego obrazu kontaktu międzykulturowego i międzyludzkiego, zarówno w zetknięciu Czeczenów z kulturą polską, jak i w odwrotnym kierunku. Przeprowadzimy serię warsztatów artystycznych i rzemieślniczych- prowadzonych również przez Czeczenów. Dzieci z ośrodków, z pomocą profesjonalistów, przygotują przedstawienie w oparciu o własną kulturę: śpiew, taniec, legendy. Publicznością końcowego przedstawienia będzie polska społeczność, zamieszkująca w sąsiedztwie.

Ponadto Stowarzyszenie Homo Faber przeprowadzi warsztaty dla młodzieży z lokalnych szkół o tematyce prawno człowieczej i zasadach wolontariatu. Wyłonieni tą drogą wolontariusze będą przekazywać dzieciom czeczeńskim elementy folkloru polskiego w trakcie specjalnie w tym celu przygotowanych ?wieczorków?. Podsumowaniem projektu będzie włączenie się do obchodów Dnia Praw Człowieka, na którym zaprezentujemy osiągnięcia projektu: nakręcony film, wydaną publikację oraz spektakle.

 


Projekt "OBCY? Zbliżenia", umowa nr 11119/FOP/08/4/SR/2719, jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

    

 

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Theme, postgresql odbc. Valid XHTML and CSS.